Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
  • Google Maps

Telefon (+48 41) 263 55 99

Zaprzyjaźnij się ze słońcem
Postaw na energooszczędność

  • PL
 
Zobacz Certyfikat »
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Markizy jako rozwiązanie dla balkonów i tarasów

 
  • markiza

Duże nasłonecznienie może być poważnym problemem, ponieważ sprawia, że latem wnętrza pomieszczeń nadmiernie się nagrzewają. Intensywnie świecące słońce może też zmniejszać funkcjonalność balkonów czy tarasów, sprawiając, że nie da się ich wykorzystywać. Sposobem na poradzenie sobie z takimi niedogodnościami jest skorzystanie z odpowiedniej osłony zewnętrznej. Najlepsze rezultaty daje zwykle zamontowanie markizy okiennej, która zda egzamin też na tarasie lub balkonie. Przekonajmy się, w jaki sposób będą one działały i sprawdźmy, gdzie warto ich użyć.

Czym są markizy?

Markizy to rozwiązanie, które pozwala na zmniejszenie nasłonecznienia za sprawą odpowiednio dobranego materiału umieszczonego na metalowym stelażu zamontowanym nad oknem lub drzwiami balkonowymi bądź tarasowymi. Markiza jest montowana w taki sposób, aby rzucała cień na ścianę lub powierzchnię znajdującą się pod nią. Zaletą markiz jest to, że mogą być rozkładane w razie potrzeby, dzięki czemu nie blokują dostępu światła słonecznego wówczas, gdy nie jest to potrzebne. Najczęściej spotykane rozwiązania konstrukcyjne to markiza składające się z rolki umieszczonej w kasecie, na której jest nawinięty wykorzystywany materiał oraz listwy, do jakiej przymocowano jego drugą krawędź. Listwa może być podtrzymywana przez dwie znajdujące się po bokach poprzeczki albo rozciągana przez mechanizm nożycowy lub przegubowy, co eliminuje konieczność używania podpórek. Modele, w których nie ma mechanizmu zwijania materiału, spotyka się dziś niezbyt często, choć mają one również swoje zalety np. niższą masę i przystępną cenę.

Gdzie używa się markiz?

Markizy sprawdzają się na wszystkich oknach znajdujących się od strony południowej oraz południowo-wschodniej i południowo-zachodniej. Korzysta się z nich jednak również na balkonach i tarasach, gdzie stanowią alternatywę dla stałych zadaszeń. Ich zaletą jest to, że nie zacieniają wnętrza pomieszczeń wówczas, gdy słońce nie operuje zbyt intensywnie. Są też znakomitym wyborem wówczas, gdy z balkonu albo tarasu używa się stosunkowo rzadko.

 
 
 
 
 
 
Sonda
Co najbardziej preferujesz?
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [24-02-2024]: 240 | Wizyt ogółem: 238049 | Przeglądających stronę: 2

 

Projekt: E.CMS  [based on Quick.Cms]