Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
  • Google Maps

Telefon (+48 41) 263 55 99

Zaprzyjaźnij się ze słońcem
Postaw na energooszczędność

  • PL
 
Zobacz Certyfikat »
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Rolety zewnętrzne jako element ochrony domu

 
  • roleta

Funkcjonalność budynku zależy od wielu czynników wpływających na jego codzienną eksploatację. Dla komfortu mieszkańców duże znaczenie ma jego usytuowanie, ale także bezpośrednie otoczenie i sposób jego zagospodarowania oraz dodatkowe wyposażenie. Wśród kwestii, które okazują się z reguły szczególnie istotne, znajdą się przede wszystkim elementy oddziałujące na poziom bezpieczeństwa. Rozwiązaniem z tego obszaru, które sprawdzi się w przypadku okien oraz drzwi tarasowych i balkonowych są rolety zewnętrzne. Przekonajmy się, co można zyskać, decydując się na ich montaż.

Czym są rolety zewnętrzne i jak mogą pomóc w ochronie domu? 

Rolety zewnętrzne to połączone ze sobą metalowe lamelki o niewielkiej wysokości, które służą do zasłaniania okien oraz drzwi tarasowych i balkonowych. Mogą być unoszone i chowane w zakładanej nad otworem okiennym lub drzwiowym kasecie przez nawijanie na specjalną obracaną ręcznie albo silnikiem elektrycznym rolkę. Ponieważ lamelki poruszają się w instalowanych po obu stronach profilach, nie można ich odchylić ani unieść. Obecność rolet sprawia, że okna ani drzwi nie mogą być szybko i łatwo sforsowane przez włamywacza, ani w żaden sposób uszkodzone. Montaż rolet to skuteczny sposób na zabezpieczenie się przed złodziejami. 

Co jeszcze mogą zaoferować rolety zewnętrzne? 

Założenie rolet zewnętrznych to także sposób na efektywne ograniczenie nagrzewania się wnętrza pomieszczeń. Będą one użyteczne zwłaszcza w przypadku okien znajdujących się od południa lub południowego zachodu. Dzięki opuszczeniu rolet słońce nie będzie bezpośrednio padało na szyby, nie rozgrzeje więc ich powierzchni, a promienie nie będą dostawały się do środka. Użycie rolet to także zmniejszenie dobiegającego z zewnątrz hałasu i dobre zaciemnienie przydatne w sypialni.

 
 
 
 
 
 
Sonda
Co najbardziej preferujesz?
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [27-05-2024]: 209 | Wizyt ogółem: 260565 | Przeglądających stronę: 1

 

Projekt: E.CMS  [based on Quick.Cms]