Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
  • Google Maps

Telefon (+48 41) 263 55 99

Zaprzyjaźnij się ze słońcem
Postaw na energooszczędność

  • PL
 
Zobacz Certyfikat »
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Rolety czy żaluzje - jakie osłony wewnętrzne wybrać?

 
  • mężczyzna patrzy przez żaluzje

Dzięki odpowiednio dobranym osłonom okiennym możemy nie tylko odgrodzić się od sąsiadów i przechodniów, zyskując komfort i poczucie prywatności, ale także zyskać wyjątkową dekorację wnętrza. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, dokonując wyboru pomiędzy roletami i żaluzjami, a także jak dopasować osłony okienne do stylu aranżacji wnętrza.

Rolety czy żaluzje – wybór jest trudny…

Jakie wewnętrzne osłony okienne wybrać – żaluzje czy rolety? Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, bo wiele zależy od naszych indywidualnych potrzeb, stylu aranżacji wnętrza oraz efektu dekoracyjnego, jaki chcemy osiągnąć. Jedno i drugie rozwiązanie ma liczne zalety, co sprawia, że warto wziąć pod uwagę obydwie opcje. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żaluzji i rolet, dzięki czemu mamy w czym wybierać, zyskując możliwość zakupu wewnętrznych osłon okiennych, które będą idealnie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Zalety wyboru różnych rodzajów żaluzji

Tradycyjne żaluzje aluminiowe, żaluzje drewniane, żaluzje z PCV, żaluzje plisowane, a także żaluzje pionowe pozwalają na swobodne regulowanie dopływu światła, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Dzięki swojej budowie rozpraszają docierające do pomieszczenia promienie słoneczne, wpływając na panujący w nim klimat. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w klasycznie zaaranżowanych i nowoczesnych wnętrzach, gwarantując wiele korzyści. Najważniejszą zaletą żaluzji wykonanych z różnych materiałów jest ich funkcjonalność, która pozwala cieszyć się pełnym komfortem podczas przebywania w każdym pomieszczeniu.

Zalety wyboru rolet okiennych

Nie mniej korzystnym rozwiązaniem są rolety okienne. Te wewnętrzne osłony okienne także występują w różnych rodzajach, więc i w tym przypadku możemy bez większych problemów dopasować je do stylu aranżacji wnętrza oraz jego kolorystyki. Jednokolorowe rolety materiałowe i rolety rzymskie doskonale chronią naszą prywatność i skutecznie blokują dopływ światła, jednak mają też jedną wadę – aby cieszyć się ciepłem i światłem słonecznym, musimy częściowo lub całkowicie je podnieść, co powoduje, że tracimy poczucie prywatności. Rozwiązaniem tego problemu są rolety typu dzień-noc, które łączą w sobie zalety żaluzji oraz tradycyjnych rolet materiałowych i rolet rzymskich. Rolety typu dzień-noc pozwalają na regulowanie dopływu światła do pomieszczenia w dzień i całkowite zaciemnienie pomieszczenia w nocy. Co więcej, zapewniają prywatność, nawet gdy pozostają w pozycji otwartej, wpuszczając do pomieszczenia światło dzienne. Wszystkie rodzaje rolet cechują się łatwym, bezinwazyjnym montażem na ramie okiennej.

 
 
 
 
 
 
Sonda
Co najbardziej preferujesz?
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [24-02-2024]: 184 | Wizyt ogółem: 237993 | Przeglądających stronę: 1

 

Projekt: E.CMS  [based on Quick.Cms]