Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
  • Google Maps

Telefon (+48 41) 263 55 99

Zaprzyjaźnij się ze słońcem
Postaw na energooszczędność

  • PL
 
Zobacz Certyfikat »
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Najpopularniejsze rodzaje rolet do wnętrz

 
  • rolety dzień i noc

Dekoracja okien ma duże znaczenie dla tego, jak będzie się prezentować pomieszczenie, przesądza również o jego funkcjonalności. Tam, gdzie okna znajdują się od południa, południowego wschodu lub południowego zachodu na ogół potrzebna okaże się ochrona przed ostrym słońcem i nagrzewaniem wnętrza. Odpowiednio dobrana przesłona okienna jest też niezastąpiona tam, gdzie do okien mogą zaglądać ciekawscy sąsiedzi. Jednym z interesujących, a zarazem praktycznych rozwiązań jest zdecydowanie się na rolety do wnętrz. Do wyboru mamy w takim przypadku klasyczne rolety materiałowe, rolety „dzień i noc” oraz rolety rzymskie.

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe to tkanina o wybranej przepuszczalności światła, kolorze i fakturze, którą nawija się na umieszczony nad ramą lub otworem okiennym wałek. Opuszczenie materiału oznacza zasłonięcie okna, podniesienie jego odsłonięcie. Dzięki możliwości montażu specjalnych listew podtrzymujących rolety przytwierdzane do ramy można z powodzeniem montować je na oknach uchylnych, a także dachowych.

Rolety „dzień i noc”

Rolety „dzień i noc” to rozwiązanie, które pozwala na wpuszczanie do wnętrza sporej ilości światła przy zachowaniu pełnej prywatności oraz na całkowite zasłanianie okna w razie potrzeby. Jest to możliwe, ponieważ składają się one z umieszczonych na przemian pasów materiału z ażurowej tkaniny, przypominającej klasyczną firankę oraz grubszej, której rolą jest pełnienie funkcji zasłony. Dzięki mechanizmowi regulacyjnemu na tej samej wysokości można umieszczać takie same lub różne paski, zmieniając ilość wpadającego do środka światła. Całość można też unieść do góry, całkowicie odsłaniając okno.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie mają charakterystyczną konstrukcję. Materiał jest unoszony w górę za sprawą usztywnień rozmieszczonych co kilkanaście–kilkadziesiąt centymetrów podłączonych do specjalnego mechanizmu. Dzięki takiemu rozwiązaniu materiał zawija się, tworząc bardzo atrakcyjne fałdy. Sprawia to, że roleta jest wspaniałą dekoracją pomieszczenia zarówno, gdy jest opuszczona, jak i podniesiona.

 
 
 
 
 
 
Sonda
Co najbardziej preferujesz?
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [24-02-2024]: 186 | Wizyt ogółem: 237995 | Przeglądających stronę: 3

 

Projekt: E.CMS  [based on Quick.Cms]