Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
  • Google Maps

Telefon (+48 41) 263 55 99

Zaprzyjaźnij się ze słońcem
Postaw na energooszczędność

  • PL
 
Zobacz Certyfikat »
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Firany i zasłony jako element aranżacji wnętrz

 
  • zasłona w salonie

Odpowiednie urządzenie wnętrza wymaga dobrania i połączenia ze sobą wielu elementów od materiału użytego do wykończenia ścian po ustawiane meble czy dekoracyjne detale. Jedną z ważniejszych składowych przesądzających o ostatecznym wyglądzie pomieszczeń są zastosowane przesłony okienne. Choć istnieje tu wiele możliwości od tradycyjnych żaluzji po nowoczesne plisy, wciąż ogromnym powodzeniem cieszą się klasyczne firany i zasłony. Przekonajmy się, dlaczego ich wieszanie jest tak popularne i przekonajmy się, jakie efekty można uzyskać przy ich pomocy.

Dlaczego warto korzystać z firan i zasłon?

Okna są ważną częścią budynku, zapewniając dostęp do odpowiedniej ilości światła słonecznego, które nie tylko pozwala na wygodne korzystanie z pomieszczeń, ale też wpływa na ich wygląd oraz oddziałuje na samopoczucie użytkowników. Zostawienie „gołych” okien na ogół nie jest jednak dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie daje możliwości regulacji nasłonecznienia, a także nie pozwala na zabezpieczenie się przed wścibskimi sąsiadami. Tradycyjną metodą zasłaniania okien jest wieszanie w nich firanek i zasłon. Nie tylko oferują one atrakcyjny wygląd, który można łatwo dopasować do stylu, w jakim będzie zaaranżowane pomieszczenie, ale także są wyjątkowo łatwe w obsłudze i oznaczają szeroki zakres doboru ilości światła od całkowitego zaciemnienia po delikatne przesłonięcie.

Jakie efekty można uzyskać, korzystając z firan i zasłon?

Rezultaty, jakie da się osiągnąć przy stosowaniu firan i zasłon zależą od sposobu, w jaki zostaną zawieszone oraz od wykorzystanego materiału. W obu przypadkach można wybierać między tkaninami o różnej grubości od bardzo lekkich i zwiewnych po ciężkie i w znacznym stopniu ograniczające przepływ światła. Równie istotny jest ich kolor oraz faktura. Jeżeli chodzi o metodę zawieszenia, to największe znaczenie mają zamontowane karnisze – we wnętrzach tradycyjnych będą one zwykle dobrze widoczne i ozdobne, w nowoczesnych np. ukryte w suficie podwieszanym. Duże pole do popisu pozostawia też sposób upięcia firan i zasłon oraz wybrane dekoracje.

 
 
 
 
 
 
Sonda
Co najbardziej preferujesz?
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [24-02-2024]: 237 | Wizyt ogółem: 238046 | Przeglądających stronę: 1

 

Projekt: E.CMS  [based on Quick.Cms]