Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
  • Google Maps

Telefon (+48 41) 263 55 99

Zaprzyjaźnij się ze słońcem
Postaw na energooszczędność

  • PL
 
Zobacz Certyfikat »
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Drewniane czy aluminiowe jakie żaluzje wybrać

 
  • żaluzja

Okna to niezbędny element wyposażenia budynku zapewniający widok na jego otoczenie, a także pozwalający na oświetlanie wnętrza promieniami słońca. W niektórych przypadkach nadmierne nasłonecznienie okaże się jednak poważnym problemem, sprawiając, że temperatura w pomieszczeniach znacznie wzrasta, a silne światło razi przebywające w nich osoby. Rozwiązaniem może być zamontowanie odpowiednio dobranej przesłony okiennej, która jednocześnie będzie ozdobą aranżacji wnętrza, jak również zapewni użytkownikom potrzebną prywatność. Wśród chętniej wybieranych przesłon wewnętrznych na szczególną uwagę zasługują żaluzje aluminiowe oraz drewniane. Przekonajmy się, które z nich okażą się lepsze.

Wady i zalety żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane zapewniają stylowy wygląd pomieszczenia i charakteryzują się dużą wytrzymałością. Będą dobrze komponowały się zarówno z wnętrzami klasycznymi, jak i nowoczesnymi. Są wytrzymałe, łatwe w obsłudze i pielęgnacji, a wraz z upływem czasu ich barwa nie ulega zmianie. Bardzo istotna jest też szeroka paleta dostępnych kolorów – poza naturalnymi dla poszczególnych gatunków drewna dostępne są także modele malowane w dowolny sposób. Mankamentem żaluzji drewnianych jest ich duża masa, co będzie odczuwalne przy przeszkleniach o dużych wymiarach.

Jak sprawdzają się żaluzje aluminiowe?

Żaluzje aluminiowe wyróżniają się swoją elegancką formą oraz bardzo niewielką masą. Dzięki niej niezwykle łatwo je podnosić, a także zmieniać nachylenie lamelek, dopasowując poziom nasłonecznienia do swych potrzeb. Będą sprawdzały się bardzo dobrze we wszystkich wnętrzach nowoczesnych, a przy umiejętnym doborze koloru nadają się również do aranżacji klasycznych. Ich minusem jest jednak pewna podatność lamelek na uszkodzenia mechaniczne np. podczas czyszczenia.

 
 
 
 
 
 
Sonda
Co najbardziej preferujesz?
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [14-04-2024]: 15 | Wizyt ogółem: 247520 | Przeglądających stronę: 2

 

Projekt: E.CMS  [based on Quick.Cms]