Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
  • Google Maps

Telefon (+48 41) 263 55 99

Zaprzyjaźnij się ze słońcem
Postaw na energooszczędność

  • PL
 
Zobacz Certyfikat »
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Czym charakteryzują się bramy segmentowe

 
  • brama segmentowa

Brama garażowa jest ważnym elementem budynku, wpływającym na wygląd, ale przede wszystkim na komfort jego użytkowania. Zabezpiecza wnętrze przed dostępem osób niepowołanych, a także chroni je przed wyziębieniem oraz umożliwia łatwe wyprowadzanie pojazdu. Jednymi z najwygodniejszych konstrukcji są bramy segmentowe. Przekonajmy się, co je wyróżnia i sprawdźmy, dlaczego warto je montować.

Jak jest zbudowana brama segmentowa?

Brama segmentowa jest wykonana z połączonych ze sobą prostokątnych metalowych paneli, które mogą się względem siebie zginać. Są one osadzone w stelażu, po którym przemieszczają się przy otwieraniu. Składa się on z prowadnic pionowych oraz umieszczonych równolegle do sufitu poziomych, połączonych ze sobą łagodnym łukiem. Za cichą pracę odpowiadają łożyskowane elementy poruszające się po profilu. W czasie otwierania poszczególne segmenty przejeżdżają wzdłuż stelażu i zaginając się podczas pokonywania łuku, przesuwają się do części podsufitowej. Blokowanie ich w tym położeniu następuje dzięki sprzęgłu zapadkowemu. Za utrzymywanie ciepła odpowiada wypełnienie segmentów materiałem termoizolacyjnym. Połączenia między nimi są uszczelnione. Uszczelka jest zamontowana także między dolnym segmentem a podłożem oraz górnym a nadprożem.

Dlaczego warto zdecydować się na bramę segmentową?

Bramy segmentowe są popularne ze względu swój atrakcyjny wygląd – panele można dopasować pod względem wzoru i koloru do elewacji oraz zamontowanej stolarki budowlanej. Znaczenie ma także to, że bardzo łatwo się je obsługuje. Cały mechanizm działa płynnie, a skrzydło można wyposażyć w automatyczne otwieranie sterowane przy pomocy pilota. Elementem takiego rozwiązania są również czujniki, które zapobiegają zamknięciu bramy, gdy w otworze wjazdowym znajduje się jakaś przeszkoda. Brama cofnie się także, gdy przy zamykaniu natrafi na opór. Może być również wyposażona w mechanizm autodomykania. Plusem jest także fakt, że brama tego typu nie potrzebuje wolnego miejsca przed budynkiem, jest ciepła i dobrze izolowana akustycznie.

 
 
 
 
 
 
Sonda
Co najbardziej preferujesz?
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [23-11-2024]: 62 | Wizyt ogółem: 294680 | Przeglądających stronę: 1

 

Projekt: E.CMS  [based on Quick.Cms]