Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
  • Google Maps

Telefon (+48 41) 263 55 99

Zaprzyjaźnij się ze słońcem
Postaw na energooszczędność

  • PL
 
Zobacz Certyfikat »
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Co to znaczy, że dom jest inteligentny

 
  • sterowanie telefonem w domu

Każdy nowoczesny budynek jest wyposażony w systemy ułatwiające jego eksploatację. Znaczna część stosowanych urządzeń ma możliwość zdalnego sterowania działaniem poszczególnych funkcji, co pozwala m.in. na przygotowywanie harmonogramów ich pracy, kontrolę stanu urządzeń czy sprawdzanie konkretnych parametrów. Użytkownicy mogą także zdalnie modyfikować poszczególne ustawienia. W przypadku inteligentnego budynku praca wszystkich lub znacznej części systemów tego rodzaju może być ze sobą zintegrowana. Przekonajmy się, jakie są płynące z tego korzyści oraz sprawdźmy, które instalacje mogą być włączone w sieć.

Co daje system inteligentnego budynku?

Na systemy inteligentnego budynku składają się zarówno elementy poszczególnych urządzeń, jak i infrastruktura pozwalająca na sterowanie ich działaniem z poziomu jednego kontrolera lub aplikacji. Oznacza to możliwość programowania wielu sekwencji zdarzeń obejmujących działanie różnych części systemu w zakresie wybranym przez użytkownika. Wiąże się to np. z tworzeniem grup urządzeń, które będą pracowały równocześnie z podanymi przez użytkownika parametrami lub stref funkcjonalnych, gdzie zostaną one w określonych warunkach aktywowane. Stosowanie systemów inteligentnego domu pozwala na zwiększenie funkcjonalności budynku i poziomu bezpieczeństwa. Łączy się także z ograniczeniem kosztów zużywanej energii oraz powoduje redukcję generowanych zanieczyszczeń.

Jakie instalacje mogą być włączone w system inteligentnego budynku?

Systemy inteligentnego budynku mogą obejmować wiele różnych urządzeń. Najczęściej sterują pracą systemu ogrzewania, klimatyzacją oraz wentylacją mechaniczną. Mogą obejmować okna i drzwi tarasowe oraz wejściowe, a także drzwi garażowe i bramę wjazdową na posesję. Na ogół integrują działanie oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, jak również alarmu i przesłon okiennych – rolet zewnętrznych, markiz tarasowych lub okiennych, rolet bądź żaluzji. Z reguły użytkownik może sterować systemem zarówno z poziomu dedykowanych pilotów, jak i aplikacji na tablet, smartfon lub komputer.

 
 
 
 
 
 
Sonda
Co najbardziej preferujesz?
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [24-02-2024]: 201 | Wizyt ogółem: 238010 | Przeglądających stronę: 1

 

Projekt: E.CMS  [based on Quick.Cms]