Wymagana rozdzielczość ekranu min. 480px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies

DORADZTWO MONTAŻ SERWIS

 
 
 
 
Referencje
Referencje Firmy DomLux|Posłuchaj Opinii Klientów &raquo;
 
 
Aktualności
 
Prezentacja
Ekskluzywne okiennice wewnętrzne|żaluzje drewniane SHUTTERS|zobacz teraz &raquo;
 
Realizacje
Galeria realizacji:|okna, drzwi, bramy|rolety, żaluzje, firany, zasłony|zobacz teraz &raquo;
 
 
 
 
Sonda
Co najbardziej preferujesz?
 
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Rolety antywłamaniowe

Drogi Kliencie,

Aluminiowe rolety zewnętrzne, z uwagi na mnogość systemów są produktem uniwersalnym o szerokich możliwościach zastosowania i przeznaczonym dla szerokiego grona odbiorców.

Rolety zewnętrzne można podzielić na dwie podstawowe grupy: rolety zewnętrzne zabezpieczające i rolety zewnętrzne atestowane – rolety antywłamaniowe o zwiększonej odporności na włamanie. Aby roleta spełniała Twoje oczekiwania, należy konkretnie określić, jakie zadanie ma spełniać.

Chrakterystyka rolet zenwnętrznych pozwala na wykorzystanie ich do podniesienia komfortu wewnątrz Twojego budynku:

 • ograniczenie utraty ciepła;
 • nadmierne nagrzewanie;
 • ograniczenie hałasu;
 • jako forma zabezpieczenia antywłamaniowego.

Jeśli chcesz ograniczyć utratę ciepła lub uchronić się przed nagrzewaniem promieniami słonecznymi, to rolety zewnętrzne są niemal idealnym produktem. Dlaczego? Ponieważ aluminiowy pancerz z wypełnieniem żywicznym izoluje Twoje okno od promieni słonecznych, w efekcie czego szyby nie oddają ciepła do środka Twoich pomieszczeń.

Natomiast w przypadku formy zabezpieczenia antywłamaniowego trzeba określić, jak wysoki ma to być poziom zabezpieczenia. System rolet zewnętrznych pozwala na różne możliwości zabezpieczenia – zakładając tylko zwykłą roletę, już w jakimś stopniu wydłużamy czas włamania pod względem wybicia szyby, czy otwarcia okna.

Jest to również bariera psychologiczna, ponieważ nikt na pierwszy rzut oka nie wie, czy roleta jest wzmacniana. Aby jeszcze bardziej podnieść poziom bezpieczeństwa, możesz zastować: silnik elektryczny; czujnik ruchu pancerza z podłączeniem do alarmu; wzmacniane prowadnice i pancerz; zamek baskwilowy; wieszaki zabezpieczające.

Wybierając rolety zewnętrzne (antywłamaniowe) ważne jest to, w jaki sposób dokonamy montażu rolety do okna lub ściany. Część systemów rolet zewnętrznych przeznaczona jest do zastosowania w budynkach nowowznoszonych, już istniejących, w trakcie modernizacji lub przy wymianie okien.

Zapewnij sobie intymność i prywatność...
Zabezpiecz Twój dom przed włamaniem i śpij spokojnie!

Po prostu napisz do nas lub zadzwoń już teraz:

a nasi Specjaliści podpowiedzą, wybiorą, pomierzą i zamontują...

Rolety antywłamaniowe - typy:

 • Rolety podtynkowe

  Rolety podtynkowe

  Aluminiowe rolety zewnętrzne montowane przed stolarką okienną. Skrzynki rolet umieszczone dyskretnie w murze, pod powierzchnią elewacji. Spośród wszystkich konstrukcji rolet, posiadają najlepszą izolacyjność cieplną nadproża w rejonie skrzynki rolety. Rolety podtynkowe wykonane są z najlepszej jakości profili aluminiowych w systemie ALUPROF.

  Aluminiową skrzynię rolety montuje się w specjalnie wyprofilowanym nadprożu i przykrywa jej czołową ścianę warstwą ocieplenia lub tynkuje. Dzięki temu skrzynka rolety po otynkowaniu jest niewidoczna, a pozostałe elementy, czyli pokrywa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do okien lub elewacji.

  Rolety typu podtynkowego powinno się planować już na etapie projektowania domu (wymagają odpowiedniego przygotowania nadproża), ewentualnie przy okazji generalnego remontu.

  Zalety rolet podtynkowych:

  • podczas wznoszenia budynku wnęki okienne zachowują na całej wysokości taką samą szerokość;
  • bardzo dobra izolacja cieplna nadproży otworów - w miejscu skrzynek rolet jest taka sama lub lepsza od izolacji cieplnej ściany zewnętrznej (efekt nie do osiągnięcia w innym systemie rolet);
  • umożliwiają bezproblemowe mocowanie stolarki przez górną poprzeczkę ościeżnicy, co ma ogromne znaczenie przy oknach o szerokości większej niż 170cm.

  Pancerze rolet - kolory:

  • kolory standardowe: biały, srebrny, szary, beżowy, brązowy, ciemno brązowy;
  • kolory drewnopodobne: złoty dąb, orzech, mahoń.

  Rolety mogą być wyposażone w siatki przeciw-insektowe.

 • Rolety elewacyjne

  Rolety elewacyjne

  Rolety zewnętrzne w systemie elewacyjnym (rolety natynkowe) w obudowie aluminiowej - to jeden z najbardziej uniwersalnych systemów roletowych, a zarazem najczęściej stosowany w budynkach z wykonaną elewacją zewnętrzną. Świetnie komponują się ze strukturą ocieplenia budynku i stanowią element dekoracyjny.

  Rolety elewacyjne polecane są do renowacji budynków. Ich skrzynka i prowadnice montowane są na murze lub we wnęce okiennej (bez zabudowy), a więc bez konieczności wymiany okien.

  Pancerze rolet oraz skrzynki wykonane są z wysokiej jakości aluminium. Wypełnienie pancerza stanowi warstwa bezfreonowej pianki poliuretanowej, zapewniająca dobrą izolację termiczną i akustyczną. Współczynnik przenikania ciepła wynosi U=4,1 W/(m2K).

  Aluminiowa obudowa i prowadnice rolet montowane są na ścianie elewacji budynku lub we wnęce okiennej, co umożliwia maksymalne dopasowanie kolorystyki rolet do koloru ramy okna oraz elewacji budynku. Jedną z zalet tego systemu jest również możliwość wybrania dwóch wariantów skrzynki (obudowy), w którą zwija się aluminiowy pancerz rolety: skrzynka ścięta pod kątem 45º i szkrzynka okrągła.

  Pancerze rolet - kolory:

  • kolory standardowe: biały, srebrny, szary, beżowy, brązowy, ciemno brązowy;
  • kolory drewnopodobne: złoty dąb, orzech, mahoń.
Strony: 1
 
Poleć stronę:Podziel się ze znajomymi|Facebook: www.facebook.comTweetnij do znajomych|Twitter: www.twitter.comPodziel się ze znajomymi|Nasza Klasa: www.nk.plWykop stronę na|Wykopalisko: www.wykop.pl

projekt:   [silnik Quick.Cms]